FAQ FAQ  Søg i forum   Opret ny bruger Opret ny bruger  Log ind Log ind

27.01 LD IRISH PUB FAIR FANS CUP 2018

 Besvar Besvar
Forfatter
Lars Se drop down
Medlem
Medlem


Medlem siden: 01 August 2012
Status: Offline
Point: 728
Indlæg funktioner Indlæg funktioner   Tak (0) Tak(0)   Citér Lars Citér  BesvarSvar Direkte Link til dette Indlæg Emne: 27.01 LD IRISH PUB FAIR FANS CUP 2018
    Sendt: 16 Januar 2018 kl. 23:16
Til top
Lars Se drop down
Medlem
Medlem


Medlem siden: 01 August 2012
Status: Offline
Point: 728
Indlæg funktioner Indlæg funktioner   Tak (0) Tak(0)   Citér Lars Citér  BesvarSvar Direkte Link til dette Indlæg Sendt: 16 Januar 2018 kl. 23:21

Så er der trukket lod til puljerne til OLD IRISH PUB FAIR FANS CUP 2018:

Pulje 1
Sirs Yngel (FCR), AaB I=afbud, B93 I, Loyal Copenhagen (FCK), FC Black Wolwes (FCM+VB)

Pulje 2
B93 Fanklub II, Kronborgs Drenge (FCH), Black Swans (HBK), I dag er det Sebs fødselsdag (FCR), #WTF (AGF)

Pulje 3
Den Gule Fare (ACH), Lakners Engle (FCA), FC Græsrødderne, FC Helsingør Fodboldfans, AaB II

Pulje 4
Team Thomas Røll (SE), Svanens Død (HBK), FC Batata (AGF), Silkeborg IF, De Blå Hvide Engle (FCA)



Redigeret af Lars - 22 Januar 2018 kl. 01:00
Til top
Lars Se drop down
Medlem
Medlem


Medlem siden: 01 August 2012
Status: Offline
Point: 728
Indlæg funktioner Indlæg funktioner   Tak (0) Tak(0)   Citér Lars Citér  BesvarSvar Direkte Link til dette Indlæg Sendt: 27 Januar 2018 kl. 08:50
Af mangel på transportmulighed og manglende spillere, måtte vi desværre trække holdet.
DGF er dog stadig repræsenteret i form af man kan spille for FC Helsingør Fodboldfans


Pulje 1: Sirgs Yngel (FCR), B93 Fanklub I, Loyal Copenhagen (FCK), FC Black Wolwes (FCM+VB)
Pulje 2: B93 Fanklub II, Kronborgs Drenge (FCH), Black Swans (HBK), I dag er det Sebs fødselsdag (FCR)
Pulje 3: #WTF, (AGF), Lakners Engle (FCA), FC Græsrødderne, FC Helsingør Fodboldfans:
Mogens, Dennis, Johnny, Oliver, Lasse, Michelle. Erling, Guest Star: Rasmus, DGF
Pulje 4: Team Thomas Røll (SE), Svanens Død (HBK), FC Batata (AGF), Silkeborg IF, De Blå Hvide Engle (FCA)

Tidsplan: KAMP NR
Velkomst
09:00 1 PULJE 2 B93 Fanklub II VS Kronborgs Drenge: 3-1
09:00 2 PULJE 3 #WTF VS Lakners Engle: 5-4
09:10 3 PULJE 4 Team Thomas Røll VS Svanens Død: 8-0
09:10 4 PULJE 1 B93 Fanklub I VS Loyal Copenhagen: 10-2
09:20 5 PULJE 2 Black Swans VS I dag er det Sebs fødselsdag: 1-5
09:20 6 PULJE 3 FC Græsrødderne VS FC Helsingør Fodboldfans: 7-2
5-1:, 7-2:
09:30 7 PULJE 4 FC Batata VS Silkeborg IF: 3-2
09:30 8 PULJE 1 Sirgs Yngel VS FC Black Wolwes: 7-1
09:40 9 PULJE 4 De Blå Hvide Engle VS Team Thomas Røll: 1-6
09:40 10 PULJE 3 Lakners Engle 1 VS FC Græsrødderne: 1-2
09:50 11 PULJE 2 Kronborgs Drenge VS Black Swans: 3-1
09:50 12 PULJE 1 Loyal Copenhagen VS FC Black Wolwes: 4-1
10:00 13 PULJE 4 Svanens Død VS FC Batata: 0-6
10:00 14 PULJE 1 Sirgs Yngel VS B93 Fanklub I: 3-8
10:10 15 PULJE 4 Team Thomas Røll VS Silkeborg IF: 3-2
10:10 16 PULJE 3 #WTF VS FC Græsrødderne: 2-4
10:20 17 PULJE 2 B93 Fanklub II VS Black Swans: 4-3
10:20 18 PULJE 3 Lakners Engle VS Helsingør Fodboldfans: 6-0
10:30 19 PULJE 4 FC Batata VS De Blå Hvide Engle: 5-1
10:30 20 PULJE 1 B93 Fanklub I VS FC Black Wolwes: 10-1
10:40 21 PULJE 4 Silkeborg IF VS Svanens Død: 6-1
10:40 22 PULJE 1 Loyal Copenhagen VS Sirgs Yngel: 3-4
10:50 23 PULJE 2 I dag er det Sebs fødselsdag VS B93 Fanklub II: 4-3
10:50 24 PULJE 3 FC Helsingør Fodboldfans: VS #WTF 1-8
1-6:
11:00 25 PULJE 4 De Blå Hvide Engle VS Silkeborg IF: 0-10
11:00 26 PULJE 2 Kronborgs Drenge VS Sebs fødselsdag: 1-6
11:10 27 PULJE 4 Team Thomas Røll VS FC Batata: 2-2
11:10 28 PULJE 4 Svanens Død VS De Blå Hvide Engle: 2-6
11:20 29 Bedste 3’er Silkeborg IF VS Kronborgs Drenge: 2-3
11:20 30 Bedste 3’er FC Helsingør Fodboldfans VS FCBW: 2-6
1-0:, 2-5:

Vinderpulje 1:
B93 Fanklub I, #WTF, B93 Fanklub II, FC Batata, Kronborgs Drenge
Vinderpulje 2:
I dag er det Sebs fødselsdag, Team Thomas Røll, Sirgs Yngel, Lakners Engle, FC Black Wolwes
Taberpulje:
Silkeborg IF, Black Swans, De Blå Hvide Engle, FC Helsingør Fodboldfans, Loyal Copenhagen, FC Græsrødderne,
Svanens Død

12:50 31 Silkeborg IF VS Black Swans: 2-5
13:00 32 B93 Fanklub I VS B93 Fanklub II 4-1
13:00 33 De Blå Hvide Engle VS FC Helsingør Fodboldfans 0-8
0-1: 0-2: Rasmus, 0-4-0-6: Michelle, 0-7: Selvmål, 0-8:
13:10 34 I dag er det Sebs fødselsdag VS Sirgs Yngel: 3-3
13:10 35 Loyal Copenhagen VS FC Græsrødderne: 2-6
13:20 36 #WTF VS FC Batata: 6-4
13:20 37 Svanens Død VS Silkeborg IF: 2-8
13:30 38 Team Thomas Røll VS Lakners Engle: 2-2
13:30 39 Black Swans VS De Blå Hvide Engle: 9-0
13:40 40 Kronborgs Drenge VS B93 Fanklub I: 0-7
13:40 41 FC Helsingør Fodboldfans VS Loyal Copenhagen: 1-9
1-1:
13:50 42 FC Black Wolwes VS I dag er det Sebs fødselsdag: 1-8
13:50 43 FC Græsrødderne VS Svanens Død: 8-2
14:00 44 B93 Fanklub II VS #WTF: 2-4
14:00 45 De Blå Hvide Engle VS Silkeborg IF: 1-7
14:10 46 Sirgs Yngel VS Team Thomas Røll: 3-1
14:10 47 Black Swans VS FC Helsingør Fodboldfans: 5-1
5-1:
14:20 48 FC Batata VS Kronborgs Drenge: 8-1
14:20 49 Loyal Copenhagen VS Svanens Død: 8-2
14:30 50 Lakners Engle VS FC Black Wolwes: 6-0
14:30 51 FC Græsrødderne VS Helsingør Fodboldfans: 8-5
0-1:, 2-3: 8-5: Michelle
14:40 52 B93 Fanklub I VS #WTF: 5-1
14:40 53 Silkeborg IF VS Loyal Copenhagen: 4-3
14:50 54 I dag er det Sebs fødselsdag VS Team Thomas Røll: 4-0
14:50 55 Svanens Død VS Black Swans: 1-10
15:00 56 B93 Fanklub II VS FC Batata: 2-4
15:00 57 FC Helsingør Fodboldfans VS Silkeborg IF: 4-5
1-3:, 2-4:, 4-4: Michelle
15:10 58 Team Thomas Røll VS Black Wolwes: 10-2
15:10 59 Loyal Copenhagen VS Black Swans: 3-3
15:20 60 #WTF VS Kronborgs Drenge: 10-0
15:20 61 Svanens Død VS De Blå Hvide Engle: 4-3
15:30 62 Lakners Engle VS I dag er det Sebs fødselsdag: 2-4
15:30 63 De Blå Hvide Engle VS Loyal Copenhagen 0-9
15:40 64 B93 Fanklub I VS FC Batata: 5-2
15:40 65 FC Helsingør Fodboldfans: VS Svanens Død 12-1
2-0: Michelle. 3-1:, 5-1-7-1-9-1: Michelle, 10-1:, 11-1-12-1: Rasmus
15:50 66 FC Black Wolwes VS Sirgs Yngel: 1-10
16:00 67 B93 Fanklub II VS Kronborgs Drenge: 5-1
16:10 68 Sirgs Yngel VS Lakners Engle: 5-2
16:40 69 Semifinale 1: B93 Fanklub I VS Sebs fødselsdag: 3-4
16:50 70 Semifinale 2: Sirgs Yngel VS #WTF: 2-7
17:10 71 BRONZE: Sirgs Yngel VS B93 Fanklub I 3-5
17:20 72 FINALE: Sebs fødselsdag VS #WTF: 1-5
Præmieoverrækkelse: TABERPOKAL: BlackSwans
Præmieoverrækkelse: BRONZE: B93 Fanklub I
Præmieoverrækkelse: SØLV: I dag er det Sebs fødselsdag
Præmieoverrækkelse: GULD: #WTF



Redigeret af Lars - 06 Februar 2018 kl. 00:48
Til top
 Besvar Besvar

Skift forum Forum tilladelser Se drop down

Nyt fra DFF

11.06.2018 - 31.12.2018

Danske Fodbold Fanklubber tager temperaturen på udebaneforholdene.

Se flere events

STØT "DEN GULE FARE" - DET GØR VI: